עיצוב ממשק משתמש UI


עיצוב ממשק משתמש - UI - GUI ממשק משתמש של אתר אינטרנט הוא מה שנגלה לעיני הגולש, ובאמצעותו מתקיים הקשר בין המשתמש ובין המערכת של האתר. בעבר נעשה שימוש בממשק משתמש טקסטואלי ( - UI User Interface) אשר התבסס רק על אותיות וכפתורי פעולה במקלדת. החל מסוף שנות ה-80' של המאה ה-20 נעשה שימוש נפוץ גם בממשק משתמש גרפי (GUI - Graphical User Interface), שבו משלבים אלמנטים גרפיים כגון תמונות, סמלים וצלמיות.

עיצוב ממשק משתמש הוא קריטי להצלחת האתר. תכנון נכון של ממשק המשתמש משפיע ישירות על חווית המשתמש ועל הדימוי שייווצר אצל הגולש עקב הגלישה באתר. עיצוב ממשק המשתמש דומה לעיצוב הפנים של הבית, המשרד ושל פינת ההמתנה של הלקוחות. גורם זה הוא קריטי ולרוב יהיה זה שיגרום למשתמשים לאהוב לעשות שימוש במערכת או ממש לשנוא לפתוח את האתר.
עיצוב ממשק משתמש אפקטיבי מגדיל את זמן השהייה באתר, מספק לגולשים את הידע אותו הם מחפשים במהירות וביעילות ולבסוף, גורם לגולש לבצע פעולה.

אחד האלמנטים החשובים הנשקלים בתהליך מיתוג באינטרנט  הוא חווית המשתמש והאופן בו הוא נפגש עם השירותים המקוונים של החברה או הארגון. לעיתים רבות אנו כצרכנים שבים למקום מפגש ציבורי, בית קפה או חנות בגדים רק בשל הנוחות הזכורה לנו מהביקור הקודם. כך הדבר גם באתר האינטרנט הוירטואלי. לכן, עיצוב ממשק משתמש חכם צריך לקחת בחשבון ולמקסם את הגורמים הבאים:

- הכרת עומק של הלקוח ושל חברות מתחרות בארץ ובעולם.

- הבנה של מודלים צרכניים וקהלי היעד הרלוונטיים.

- תכנון ממוקד משתמש.

- שימושיות (Usability).

- אילוצים טכניים.

- אוריינטציה עסקית-שיווקית.

- יצירתיות מתמדת.


חשוב לציין כי עיצוב ממשק משתמש יכול להיות תהליך דינאמי ולהשתנות בהתאם לצרכים ולקהל היעד. ככל שייעשה שימוש רב במידע קודם בעיצוב ותכנון ממשק המשתמש, כך יפחת הצורך בשינויים עתידיים.

לקבלת ייעוץ, אפיון, עיצוב ותכנון ממשק משתמש נשמח לעמוד לשירותכם. ליצירת קשר לחצו עיצוב ממשק משתמש.

קידום אתרים בגוגל
אתרים בפייסבוק
אפליקציות לסלולר


פנייתך התקבלה בהצלחה!
נציג מכירות של החברה יצור איתך קשר בהקדם האפשרי.

תודה והמשך יום נעים,
צוות Digidam.
×