שיווק במדיה חברתית


שיווק במדיה חברתית - שיווק ברשתות חברתיות במהלך העשור הראשון של המאה ה-21, החל דור ה- Web 2.0, הדור השני של שירותים באינטרנט. החידוש בדור זה היה בכך שהגולש מעתה יכל להגיב לתכנים, לשתף תכנים ואף ליצור תכנים משלו, בעוד שבדור הראשון אתרי אינטרנט הציגו תכנים לגולש, ללא יכולת לנהל סוג מסויים של אינטראקציה.

מדיה חברתית הוא שם כולל לכל האתרים הקיימים ברשת האינטרנט אשר מאפשרים לגולש להגיב, לשתף ואף לכתוב תכנים חדשים בעצמו. בדרך כלל, כשמדברים על מדיה חברתית, מתכוונים לרשתות החברתיות כגון פייסבוק, טוויטר, לינקדאין, גוגל פלוס, וכן לבלוגים, קהילות ופורומים שונים, אך כלולים בה גם אתרי שיתוף תכנים ומדיה, אתרי מאמרים ואתרי חדשות.

ברשתות החברתיות נוכחות עצומה של הגולשים, אשר מבלים בהן את הזמן הרב ביותר. לכן הן מהוות אמצעי לחשיפה גדולה ומהירה על ידי שיווק ופרסום בהן. בעבר ניתן היה לפרסם עסקים, מוצרים ושירותים ללא יכולת תגובה של הגולשים. כיום הגולשים יכולים להגיב על מסע פרסומי ברשת האינטרנט, לשתף חברים ועוד, כך שקמפיין פרסומי ברשתות החברתיות יביא לחשיפה רבה על ידי שיווק ויראלי. השתתפות הגולש והפידבקים שהוא נותן, מאפשרים לו להתחבר בצורה אישית יותר למסרים של מסע השיווק. מצד שני, יש לזכור כי הגולשים עלולים לכתוב גם תגובות שליליות. לכן, חשוב מאד שמסע שיווק במדיה חברתית ינוהל על ידי אנשי מקצוע אשר יוכלו לעקוב בצורה שוטפת על התנהלות הקמפיין ולטפל במקרים כאלו. המדיה החברתית מציעה כלים רבים חדשים עבור עסקים המבקשים לשווק את המוצרים או השירותים שלהם, בין אם מדובר בעסקים קטנים או עסקים גדולים. כדי להפיק מהם תוצאות מירביות, כדאי להיעזר בשירותים של חברה מקצועית מתחום שיווק במדיה חברתית.

חברה מקצועית המתמחה ביצירת תהליכי שיווק במדיה חברתית תבנה אסטרטגיה שיווקית נכונה מותאמת לעסק הספציפי ולמטרה אליה הוא רוצה להגיע. פילוח קהל היעד, תכנון מראש של המיקומים ברשת האינטרנט בהם יתרכז מסע השיווק, בניית המסר השיווקי וכו', יבטיחו את הצלחת הקמפיין. קמפיין מוצלח של שיווק במדיה חברתית יביא לחשיפת המותג והרחבת הנוכחות ברשת. הוא יפעל ליצירת שיווק ויראלי, על ידי עידוד אינטראקציה רבה מצד הגולשים, כך שהם יעזרו להפיץ אותו ברשת בצורה אשר תשרת את מטרות העסק או הארגון שמאחוריו. ניתן לומר כי שיווק ויראלי באינטרנט הוא המקבילה של שיווק "מפה לאוזן".
ניתוח התוצאות בזמן אמת יאפשר מדידת תוצאות הפעולות באפיקים השונים ועריכת שינויים בקמפיין במידת הצורך.

חברת דיגידם מציעה שירותי שיווק במידה החברתית. לקביעת פגישת ייעוץ ללא תשלום – צרו קשר

קידום אתרים בגוגל
אתרים בפייסבוק
אפליקציות לסלולר


פנייתך התקבלה בהצלחה!
נציג מכירות של החברה יצור איתך קשר בהקדם האפשרי.

תודה והמשך יום נעים,
צוות Digidam.
×